Projekt w ramach konkursu SONATA 12

W dniu 31 października 2017 r. Uczelniane Centrum Badawcze „Materiały Funkcjonalne” PW rozpoczęło realizację projektu badawczego pt. „Wpływ nanostrukturyzacji i domieszkowania na właściwości termoelektryczne nowych materiałów z grupy LAST i TAGS" realizowanego w ramach konkursu SONATA 12 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie.

W dniu 31 października 2017 r. Uczelniane Centrum Badawcze „Materiały Funkcjonalne” PW rozpoczęło realizację projektu badawczego nr 2016/23/D/ST8/02686 pt. „Wpływ nanostrukturyzacji i domieszkowania na właściwości termoelektryczne nowych materiałów z grupy LAST i TAGS" na podstawie umowy nr UMO-2016/23/D/ST8/02686 o realizację i finansowanie projektu badawczego, który uzyskał finansowanie w ramach konkursu „SONATA 12” ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie. Celem naukowym projektu jest wytworzenie jednofazowych materiałów termoelektrycznych oraz kompozytów typu LAST i TAGS o znacznie wyższym współczynniku efektywności termoelektrycznej ZT oraz poznanie zależności pomiędzy ich strukturą, właściwościami cieplnymi, elektrycznymi i mechanicznymi a warunkami formowania.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.